مهندسی هسته ای

بدون دیدگاه

دنیای امروز با بحران انرژی روبرو است، انرژی هسته ای یکی از انرژی های نو می باشد که به میزان زیادی این بحران را حل می کند. انرژی هسته ای کاربردهای بسیار زیادی در زمینه های مختلف دارد.اگر عاشق علم و فناوری های نو بوده و در تحلیل و حل مسائل توانمند هستید، شغل مهندسی هسته ای برای شما مناسب است.

گرایش ها در رشته مهندسی هسته ای :

گرایش های در مقطع کارشناسی :

مهندسی هسته ای در مقطع کارشناسی تک گرایش است. 

گرایش های مقطع کارشناسی ارشد :

مهندسی هسته ای در ارشد دارای گرایش های زیر است :

1.گداخت هسته ای

2.چرخه سوخت هسته ای

3.پرتو پزشکی

4.راکتور

5.کاربرد پرتوها

6.مهندسی انرژیهای تجدید پذیر

توانایی های مورد نیاز برای ورود در این رشته :

دانشجو مهندس هسته ای باید در برنامه ریزی و سازماندهی قوی و در ریاضیات، فیزیک و کار با کامپیوتر مسلط باشد. از آنجا که مهندسی هسته ای حوزه ای جدید می باشد، ممکن است در مراحل مختلف کاری نیاز به انجام تحقیقات و پژوهش باشد. بنابراین مهندس هسته ای باید توانایی انجام تحقیقات مختلف را داشته باشد.

آینده شغلی ، بازار کار و درآمد :

پژوهش در این شغل اهمیت ویژه ای دارد و بیشتر دانشجویان با ایده موضوع پایان نامه خود می توانند در سازمان انرژی اتمی مشغول به کار شوند و همان زمینه را ادامه دهند. حتی برای پیشرفت شغلی نیز مطالعه و تحقیق مهم ترین عامل برای ارتقاء در این شغل است.

شما می توانید در سازمان انرژی اتمی مشغول به کار شوید و کارهای پژوهشی انجام دهید یا در نیروگاه های هسته ای به فعالیت بپردازید. اگر در گرایش پرتوپزشکی تحصیل کنید، بیمارستان ها می تواند یکی از فضاهای اصلی کار برای شما باشند و اگر کاربردها پرتوها بخوانید، می توانید در بخش اکتشاف معادن نفت هم کار کنید. مهندسان هسته ای با مهندسان برق، مکانیک، شیمی، مواد و عمران در ارتباط اند.

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.